Çerçeveleme sürecindeki en önemli faktörlerden biri de camdır. Bu süreçte camın temel amacı sanat eserini ısı, nem ve diğer günlük atmosferik koşullardan korumaktır.

Aradığınız camın UV korumalı mı olmasını isterseniz ya da yansıma yapmamasını mı? Sahip olduğumuz geniş cam yelpazesi ile ihtiyaçlarınız doğrultusunda en uygun cam çözümünü sizlere sunmaktayız.

Düz Cam

Düz cam kolay bulunması ve uygun fiyatı nedeniyle çerçeveleme işlemlerinde en sık kullanılan cam türüdür. Bu cam eserinizi tozdan, kirden ve istenmeyen izlerden koruyabilir.

Düz camın en uygun kullanım alanları UV koruması olmadığından genellikle maddi değeri çok olmayan eserler, posterler, fotoğraflar ve derinlikli kutulardır.

Mat Cam

Mat cam yüzeyindeki matlık nedeniyle güneş ışığının ya da iç mekân aydınlatmasının çok olduğu yerlerde bile eserinizi yansıma olmadan rahatlıkla görebilmenizi sağlamaktadır.

Şunu belirtmekte fayda vardır ki bu cam türü güneş ışınlarını yansıtmamakta ve bu nedenle de UV koruması sağlamamaktadır. Mat cam kullanımının uygun olmadığı yerler ise fazla detay içeren resimler ve derinlikli kutulardır.

Müze Camı

Müze camı, %90 UV korumalı ve %1 oranından daha az yansıma sağlayan yüksek kaliteli bir cam türüdür. Gerçek renk iletimi ve net görüntü sağlamasından dolayı neredeyse hiç fark edilmemektedir.

Bu birinci sınıf müze camı zamanla sararmasını istemediğiniz değerli sanat eserlerini ve objeleri çerçevelemek için idealdir.

Pleksi Cam

Pleksi camlar, camın bir alternatifi olarak sunulmaktadır. Hafif olmaları ve kırılmamaları özellikle taşıma sırasında kolaylık sağlamaktadır.

Büyük boyutlu eserler, derinlikli kutular ve güvenlik endişesi olan alanlar için pleksi camını güvenli bir seçenek olarak önermekteyiz.